FAQ

Nazywacie się „ZeroPlastiku”. Dlaczego więc niektóre produkty na waszej stronie mają plastikowe części?

Nasza filozofia to oferowanie produktów maksymalnie przyjaznych dla zdrowia i środowiska, zastępujących powszechnie używane produkty plastikowe. Skupiamy się szczególnie na  produktach użytku codziennego, które w ogóle rzadko występują w wersji nie plastikowej. W świecie totalnie zależnym od plastiku wyzwaniem jest  znaleźć takie produkty na rynku. Tak więc w niektórych wypadkach,  decydujemy się na produkt nadal mający jakieś plastikowe elementy. Dotyczy to np. zakrętek lub przykrywek do butelek szklanych, włosia w szczoteczkach do zębów. Wybieramy wtedy oczywiście produkty w których plastik jest maksymalnie stabilny i bezpieczny, bez BPA, BPS itp. oraz jak najmniej styka się z żywnością i napojami czy naszym ciałem.

 Skład produktu jest zawsze dokładnie opisany na naszej stronie. Jeżeli znajdziemy na rynku podobny produkt w 100% nie plastikowy, wycofujemy z oferty ten z plastikiem. Staramy się  zawsze oferować jak najmniej plastikowy i najbardziej bezpieczny produkt dostępny w danym momencie na rynku.

I tak na przykład, w przypadku produktów powszechnie używanych takich jak szczoteczki do zębów, zdecydowanie korzystniejsze dla środowiska jest używanie szczoteczki w której tylko włosie jest nylonowe a reszta biodegradowalna. W przypadku butelek, zdrowiej jest naszym zdaniem podawać małemu dziecku pokarm w szklanej butelce z plastikową nakrętką niż w całej plastikowej.  

Dążymy jednak do stworzenia oferty w 100% pozbawionej plastiku, i cały czas poszerzamy asortyment o nowe proekologiczne rozwiązania.

Dbamy również o rzetelne opisy, unikając nazywania wszystkiego „eko” tylko dlatego że jest trochę mniej szkodliwe lub trochę bardziej biodegradowalne. Ponadto, dokładnie analizujemy* skład i pochodzenie wszystkich surowców z których są wykonane oferowane produkty, nawet jeżeli są to surowce „naturalne”.

*na podstawie informacji udzielanych przez producentów i podwykonawców, instytucje certyfikujące i kontrolujące, niezależne organizacje konsumenckie i pozarządowe, instytucje naukowe oraz własne źródła.