O nas

Nasza historia

Zeroplastiku.pl to pomysł dwóch mam – Hani i Sonii, które jeszcze zanim zostały mamami, aktywnie działały na rzecz ochrony zdrowia i środowiska, w którym żyjemy. Hania, między innymi jako fizjoterapeutka i nauczycielka jogi, Sonia jako społecznik i rolnik ekologiczny. Od dawna starałyśmy się wprowadzać w życie proekologiczne i prozdrowotne nawyki. Brałyśmy na zakupy wielorazowe torby i nie piłyśmy gorącej kawy z plastikowych kubków. Jednak dopiero pojawienie się naszych cudownych dzieci (w 2012 i 2015 roku) dobitnie uświadomiło nam, jak bardzo brakuje nam w życiu codziennym kontaktu z naturą i jak wielkim obciążeniem stały się niektóre „wygody” współczesnej cywilizacji. Pojawiła się masa metafizycznych pytań typu: jakie pieluchy pozwolą mi się wyspać, nie odparzą małej pupy i nie zamienią planety w wysypisko? Czy silikon na pewno nadaje się do żucia przez parę godzin dziennie? Czy ciepły kocyk musi być z poliestru? Dlaczego mój dom opanowały plastikowe zabawki?

Najbardziej podstawowe ludzkie czynności – spanie, jedzenie, karmienie dzieci, higiena, są w dzisiejszych czasach związane z użytkowaniem ton sztucznych tworzyw (zawierających tony szkodliwych chemikaliów) i produkcją ogromu nie biodegradowalnych śmieci. W skrócie – proces produkcji plastików polega na zatruwaniu niezbędnych do życia zasobów (takich jak woda i powietrze) i przetwarzaniu kopalnych surowców nieodnawialnych w większości zbędne i nienadające się do jedzenia toksyczne odpady. Nie dość, że zanieczyszczamy jedyną znaną nam mieszkalną planetę, to codziennie powoli zatruwamy swoje organizmy nawet o tym nie wiedząc. Ponadto, otoczeni setkami plastikowych przedmiotów tracimy nie tylko poczucie piękna i estetyki, ale przede wszystkim witalność i kontakt z naszą pierwotną naturą.

Dlatego dzień za dniem pozbywamy się zbędnych przedmiotów i trujących myśli.

Wprowadzamy przestrzeń, piękno i przyrodę do naszych mieszkań i domów.

Ograniczamy maksymalnie korzystanie z plastikowych jednorazówek i zbędnych opakowań, segregujemy śmieci i redukujemy ich produkcję.

Dbamy o zdrowe jedzenie nie plastikowymi sztućcami, picie czystej wody z nieplastikowych pojemników i otaczający świat.

Aha, nie jesteśmy fanatykami. Budujemy krok po kroku lepszą i mniej plastikową rzeczywistość. Doceniamy jednak rolę tworzyw sztucznych we współczesnym świecie i nadal korzystamy z internetu, i-pada oraz czasami z plastikowej konewki .

Nasza Wizja

Więcej natury i zdrowia w życiu codziennym każdego z nas. W zeroplastiku.pl chcemy oferować bezpieczne, korzystne dla zdrowia, wysokiej jakości, piękne i przyjemne w dotyku produkty codziennego użytku wyprodukowane w etyczny sposób z naturalnych materiałów. Z korzyścią dla nas i dla naszej Ziemi.

Wierzymy że pozytywne zmiany w życiu codziennym i rosnąca świadomość poszczególnych ludzi to te „małe kroki” które sprawią że uczynimy jako ludzkość duży krok w kierunku piękniejszego i pod każdym względem zdrowszego świata.

“Mniej rzeczy, bliżej natury rzeczy!”

Zapraszamy!